O Naszej Szkole

Polska Szkoła w Lombard istnieje od 1998 roku, kiedy to została założona przy nowopowstałej Polskiej Misji Duszpasterskiej w Lombard, IL. Obecnie, szkoła nosi imię Św. Faustyny Kowalskiej.

Szkoła ma za zadanie umożliwić Polonii zamieszkałej na zachodnich przedmieściach Chicago naukę języka polskiego oraz historii i geografii Polski. Jako szkoła katolicka, zapewniamy dzieciom wychowanie religijne oraz przygotowanie do przyjęcia Sakramentów Świętych, to znaczy Komunii Świętej oraz Bierzmowania.

Chociaż zajęcia odbywają się w szkołach w Addison i Wood Dale, miasteczkach sąsiadujących z Lombard, nazwa naszej szkoły pochodzi od nazwy Polskiej Misji Katolickiej P.W. Miłosierdzia Bożego w Lombard i pod taką właśnie nazwą jesteśmy nadal znani.

Od początku naszego istnienia, dewizą naszej szkoły jest wspólna nauka i zabawa. Naszym atutem są dobrzy nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły, wraz z którymi pragniemy stworzyć środowisko, w którym dzieci dobrze się czują, do którego chętnie przychodzą, oraz w którym z przyjemnością i bez przymusu uczą się swojego ojczystego języka. Tam, gdzie dzieci chcą się uczyć, łatwiej jest przekazać im szacunek i zamiłowanie do naszej kultury i Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!